Bitcoin Madenciliği

Bitcoin Madenciliği, bitcoinin üretim işlemi olarak bilinmektedir. Finansal transferi sağlayan, yapılmış olan işlemleri onaylayan ve yeni bitcoin üretimlerini piyasaya sürmekte olan bir yapıdadır. Bitcoin madenciliği, Blockhain teknolojisi ile işlemektedir. Zincirde bulunan nodelar ile Genesis Bitcoinden gerçekleşmiş olan tüm işlemler kayıt altında tutulmaktadır. Miner ve Nodeların anlık olacak şekilde çözmeye çalışmış oldukları sorunlarla bitcoin üretimi gerçekleşmektedir. Bitcoin madenciliğini yapacak olan kişiler miner olarak isimlendirilmektedir. Bitcoin madenciliğini modern zamandaki altın aramaya benzetme yapabiliriz. Bitcoine ne kadar katkı sağlayabilirseniz bir o kadar Bitcoin kazanacağınız anlamına gelir. Ne kadar çok çalışırsanız daha fazla kazanacağınızı unutmayın.
Güçlü bilgisayarınız varsa ve çok fazla güçlü donanımına sahip olan kişiler daha çok kazanabilmekteler. Bitcoinin çıkmış olduğu ilk zamanlar bilgisayar işlemcileriyle ve grafik kartları ile Bitcoin üretimi yapabilmek mümkün olsa da günümüzde mümkün olmamakta. Bunu yapabilmek içinde ASIC Miner’a sahibi olmanız gerekir. Bu cihazın tek amacıysa Bitcoin üretmektir. Bilgisayarınızın USB kısmına bağlanarak evde kendi bilgisayarınız üzerinde Bitcoin üretip, Bitcoin kazabilmeniz mümkün hale gelmekte.
Bitcoin Nasıl Üretilir?
Bitcoin madenciliği yapıp sektör de yer alan, bitcoinin üretimi üstlenen makinelere belli miktarlar da yatırım yapıp evinizde kendi Bitcoininizi üretmenizin yukarıda da mümkün olduğunu ilettik. Bu işlemi evde yaptığınız zaman maliyetinin yüksek olduğunu unutmayın. Sermayeyi bir kenara bırakın güçlü olan bir donanıma sahip olmalısınız.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir