Kosgep Geri Ödemesiz Destek Kredisi

KOSGEB geri ödemesiz destek kredisi, 1990 senesinde imalat sanayisine destek olabilme amacıyla kurulmuş bir devlet kurumlarından biridir. 2009 senesinde yalnızca imalat sanayisinde değil diğer sektörlere de destek olmaya başlamışlardır. Yapmış olduğu destekler ile beraber birçok işletmeyi de piyasaya kazandırmayı başarmışlardır. KOSGEB’in amacıysa küçük esnaf olanları destekleyip, geliştirip rekabet olan ortama sokabilmektir. Bu şekilde de ekonominin canlanmasına yardımcı olunur. Tam açılımı ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi olarak geçmektedir. Devlet bayanlara geri ödemesiz olacak şekilde kredi imkanı da vermektedir.
Yeni girişimcilere devlet tarafından verilen geri ödemesiz kredi imkanları da sağlanmaktadır. KOSGEB’in sağlamış olduğu kredilerle girişimciler yeni işyeri açabilirler veya hali hazır da olan iş yerlerini daha çok genişletme imkanına sahip olabilmekteler. Bu durumdaysa sektördeki rekabete katılabilmektedirler.
KOSGEB’in Destek Sağlamış Olduğu Alanlar
Madencilik ve Taş Ocakları
İmalat
Su temini, kanalizasyon, atık yönetimi ile iyileştirme
Elektrik, buhar, gaz ve iklimlendirme üretimi
İnşaat
Ulaştırma ve depolama
Toptan ve perakende ticaret
Finans ve sigorta Faaliyetleri
İdari destek ve hizmet
Kültür, eğlence, sanat ve dinlence
Diğer hizmet faaliyetleri
Geri Ödemesiz Hibe Desteği için Nereye başvuru Yapılır
KOSGEB her sektörde olduğu gibi vermiş olduğu şartların yerine getirilmesini ister. Girişim eğitimi alan bayanlar geri ödemesiz hibe başvurusunu İşkur’a ya da bulunduğu yerdeki bir KOSGEB merkeze giderek başvurması yeterli olmaktadır.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir