Mobil Bankacılık Dezavantajları Nelerdir?

Mobil Bankacılık Dezavantajları Nelerdir?

 

Günlük hayatımızı kolaylaştıran teknolojik cihazların yanı sıra birçok yazılım ve uygulamada bulunmaktadır. Mobil bankacılık uygulamaları da insanların günlük yaşamlarında gereksinim duyduğu ekonomik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi adına büyük bir öneme sahip olan uygulamalardan bir tanesidir.

 

Mobil bankacılık uygulaması ile birlikte faturalarınızı ve vergi borcunuzu rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra EFT ve havale gibi pek çok para aktarım ve ödeme olayını da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Mobil bankacılık uygulamalarının birçok avantajı olsa da bunun yanı sıra bazı dezavantajlara da sahiptir. Sizlere bu yazımızda Mobil Bankacılık Dezavantajları Nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

 

İşte Mobil Bankacılık Dezavantajları;

 

  • İnternet Bağlantısı:Mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmeniz için ilk olarak mobil veri, wifi ya da diğer bağlantı noktaları üzerinden internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamaları internet bağlantısına gereksinim duymaktadır. Aksi halde internet bulunmuyor ise mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmeniz mümkün değildir.
  • Şifre Güvenliği:Teknolojinin ve yazılımların geliştirilmesi günlük hayatımızda bizlere birçok avantajı sunuyor olsa da siber saldırılara karşı ya da dolandırılma riskine karşı oldukça dikkatli olmamız gerekmektedir. Bunun için şifrenizi sadece sizin bilmeniz ve güvenli bir şifre oluşturmanız olası saldırılara ve dolandırıcılara karşı büyük bir önlem olacaktır.
  • Banka Sunucusunun Kapalı Olması: Çok nadir olarak yaşansa da banka sunucularında çıkan hatalar mobil uygulamalar üzerinde işlemini gerçekleştirememenize hatta mobil uygulamaya giriş yapamamanıza bile neden olmaktadır.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir